OSK „Krzysztof Adamczak” jest ośrodkiem szkolenia kierowców, mieszczącym się w Poznaniu przy ul. Limanowskiego 12. Kurs prowadzony jest przez wieloletniego instruktora nauki jazdy, który swoje doświadczenie zdobywał w najlepszych ośrodkach szkolenia kierowców w Poznaniu.

OSK „Krzysztof Adamczak” jest ośrodkiem dobrze wyposażonym, nowoczesnym, korzystającym z najnowszych pomocy multimedialno-dydaktycznych podczas kursu teoretycznego, jak i praktycznego. Zajęcia z teorii są dostępniejsze dzięki licznym materiałom wideo, symulacjom komputerowym i animacjom wyświetlanym na dużym ekranie, które przybliżają kursantowi rzeczywiste sytuacje, jakie można spotkać na drogach w Polsce i nie tylko. Program, z którego korzystamy podczas zajęć został opracowany przez firmę "WINFOR" - lidera w tej dziedzinie. Sam kształt lekcji odwzorowuje obecne trendy w szkolnictwie i nowoczesne sposoby nauczania. Wykładowca opierając się na programie w dostępny i rzeczowy sposób objaśnia po kolei wszystkie zagadnienia. Lekcja zaczyna się od podania informacji, jakie kursant pozna podczas zajęć, potem następuje informacja o podstawie prawnej, następnie poznajemy sam materiał i utrwalamy go w formie ćwiczeń. Dla tych, którzy nie mogli być danego dnia na wykładzie z teorii mamy podręczniki, które pomogą jak najszybciej nadrobić opuszczony materiał przez słuchacza. Taki sposób prowadzenia kursu jest bardziej interesujący i przede wszystkim bardziej efektywny - OSK "Krzysztof Adamczak" stawia na nowoczesność!!!

OSK „Krzysztof Adamczak” posiada Renault CLIO III (widoczny w dziale galeria) - ten sam samochód, na którym odbywają się egzaminy państwowe. Nasz pojazd wyposażony jest w klimatyzację, co zapewnia komfort jazdy podczas upalnych dni. Proces "siadania za kółkiem" odbywa się stopniowo, i tak też dostosowywany jest poziom trudności tras - od łatwych, bocznych uliczek, po samo centrum i trasę egzaminacyjną. Naszym celem jest BEZSRTESOWA NAUKA, dlatego też nie bójcie się Państwo pierwszej lekcji - nie zostaniecie "wrzuceni na głęboką wodę".